GREMO PEŠ S KOKOŠKO ROZI

V šolskem letu 2020/2021 smo na šoli izpeljali projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in šolah.

Cilj aktivnosti Gremo peš s kokoško Rozi je sprememba potovalnih navad osnovnošolcev v smeri trajnostne mobilnosti, zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šole, zmanjševanje okoljskih obremenitev, spodbujanje gibanja otrok, krepitev zdravja, povečanje prihodov v šolo na trajnosten način glede na izhodiščno vrednost.

Učence in zaposlene smo spodbujali, da so v šolo prihajali na različne trajnostne načine: peš, s skiroji, s kolesom, s šolskim avtobusom, z deljenim prevozom … Analizirali smo potovalne navade učencev preko celega šolskega leta. Izvedli smo različne igre, učne ure in dejavnosti posvečene trajnostni mobilnosti. Spodbujali smo razmišljanje, izobraževanje in aktivnosti v smeri trajnostne mobilnosti.

Na šoli smo izvajali različne aktivnosti – Prestranški tek, Jumicar, likovno ustvarjanje, kolesarski izpit, debate o trajnostni mobilnosti na predmetni stopnji, igranje družabnih iger s kartami kokoške Rozi itd.

V tednu aktivnosti od 10. 5. do 14. 5. 2021 smo dnevno beležili prihode v šolo in izpolnjevali dnevnike aktivnosti.

V tem tednu je za 32,6 % otrok več prihajalo v šolo na način trajnostne mobilnosti. Čestitamo!