Mesec december je mesec praznovanj in priprav na prihajajoče novo leto. Tako smo tudi na naši šoli zadnji šolski dan v koledarskem letu 2023 obeležili s proslavo.

Z nekaterimi učenci od 6. do 9. razreda smo se spomnili prihajajočih praznikov. Najprej smo se spomnili na božič. Ogledali smo si dva videoposnetka in izvedeli, kako se praznuje božič pri nas in po svetu.

Nato sta učenca 6. in 7. razreda opozorila na prihajajoči državni praznik dan samostojnosti in enotnosti. Poslušali smo državno himno. Učenca sta pokazala tudi druga dva državna simbola: zastavo in grb. Za konec pa smo si ogledali še videoposnetek, ki je prikazal dogodke, ki so se zgodili decembra 1990 in pripeljali do tega, da je Republika Slovenija danes samostojna in neodvisna država. Učenca 8. razreda sta povedala, da dnevu samostojnosti in enotnosti sledi še prihod novega leta. Iz videoposnetka smo izvedeli, kako je nekoč potekalo in kako danes poteka praznovanje novega leta.

Proslavo sta zaključila učenec 9. razreda in svetovalna delavka, ki sta vsem zaželela lepe božično-novoletne praznike.