Letos smo se učenci 5. razreda vključili v projekt Varnost in mobilnost za vse, ki ga organizira podjetje Revoz  v sodelovanju s Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu in prišli med šest najboljših.

S projektom smo poskušali izboljšati varnost kolesarjev na cestah šolskega okoliša OŠ Prestranek. Akcijo smo imenovali Upoštevaj kolesarske poti, da se ti kaj ne zgodi.

Cilj projekta je bil:

• Ugotoviti, koliko  kolesarijo krajani v lokalni skupnosti.
  • Poiskati vse kritične točke in nevarne poti za kolesarje v lokalni skupnosti in ponuditi kolesarjem varnejšo pot.

Cilje smo uresničili z različnimi dejavnostmi:

• Izpeljali smo anketo o varnem kolesarjenju.
  • Poiskali smo nevarne kolesarske poti.
  • Poiskali smo varnejše poti.
  • Oblikovali smo načrte varnejših poti.
  • Izdelali smo maskoto, gospoda Proteusa, in oblikovali slogan naše akcije.
  • Posneli smo reklamni film, s katerim pozivamo krajane, da se vozijo po varnih kolesarskih poteh in film objavili na internetu.
  • Načrte varnih poti smo objavili na spletni strani Krajevne skupnosti Prestranek in na oglasnih tablah v naši lokalni skupnosti.
  • Varne poti smo označili z našo maskoto in sloganom.
  • Pripravili smo predstavitev kolesarskih poti za vse učence naše šole.
  • V naslednjih dneh bomo izvedli še praktično predstavitev varnih kolesarskih poti.

Poročilo o naši akciji smo poslali na podjetje Revoz Novo mesto, ki je organizator tega projekta. Uvrstili smo se med šest najboljših. V četrtek, 25. 04. 2013, potujemo v Novo mesto na zaključni dogodek projekta, kjer bodo razglasili tudi zmagovalni razred, ki bo junija odpotoval na mednarodno zaključno prireditev v Disneyland.

Zahvaljujemo se vsem, ki so nam pomagali pri izvedbi te akcije.

V priponki si lahko ogledate zaključno poročilo o našem projektu.

Učenci 5. razreda in razredničarka Liljana Bole