Vseslovenski akciji Slovenski zajtrk sta se na OŠ Antona Globočnika pridružila tudi4. in5. razred. Uredili so razred, mize prekrili s prtički, ki so jih prinesli od doma in si v prijetnem vzdušju privoščili skupni zajtrk. Med zajtrkom so se učenci pogovarjali o najrazličnejših temah, predvsem pa o pravilni prehrani, kulturi prehranjevanja, zdravih živilih, številu obrokov…Po končanem zajtrku so rešili še krajši kviz o prehrani, ki ga je sestavila gospa Andreja Geržina.

O akciji so učenci zapisali:

Zajtrk v šoli,hm… Malce čudno se sliši, ker imamo v šoli samo malico, kosilo in popoldansko malico, ne pa zajtrka. V razredu je bilo med jutranjim obrokom zelo prijetno vzdušje. Zelo mi je bilo všeč.

Linda Vehar 5. razred

Zajtrk je bil zelo okusen, zato sem ga bil zelo vesel.

Žiga Rotar 5. razred

Zajtrk je bil zelo dober, najboljše je bilo jabolko. Prinesti smo morali tudi prtičke za na klop.

Kevin Požar 5. razred

Zajtrk je bil zelo zdrav, zanimiv in v razredu je bilo lepo vzdušje. Najboljši mi je bil med.

Nina Mislej 5. razred

Zajtrk je bil prima! Boljši od drugih zajtrkov. In zelo drugačen.

Maruša Požar 5. razred

Slovenski zajtrk je zdrav, če je med pa sladek.

Malneršič Sara 4. razred

Danes je bilo zelo lepo. Ker smo imeli zelo dober zajtrk.

Danes mi je bil zajtrk okusen.

Lara Novak 4. razred

Današnji zajtrk se mi je zdel dober in tudi ura mi je bila všeč.

Zajtrk se mi je zdel dober.

Midjan Agić 4. razred

Slovenski zajtrk je zajtrk, ko je v medu sladkor.