Vrtec Prestranek

NAVODILA ZA RAVNANJE V VRTCU PRESTRANEK

SPOŠTOVANI STARŠI!

Od 18. 5. 2020 bo delo v našem vrtcu potekalo pod drugačnimi pogoji kot smo ga bili vajeni pred zaprtjem vrtcev. Prosim, če upoštevate navodila in tudi otroke pripravite na nove razmere v vrtcu, tako da bo vrnitev v vrtec potekala čim manj stresno za vse nas. V vrtcu se bomo potrudili za dobro počutje vseh otrok, vendar brez sprememb in določenih ukrepov ne bo šlo, saj moramo slediti določenim protokolom, dokler traja epidemija. O dogodkih v vrtcu boste seznanjeni preko oglasnih desk pri vhodu, elektronske pošte in telefona.

PRIHOD V VRTEC:

• Delovni čas vrtca ostaja nespremenjen, od 6.00 do 16.00. V tem času bo na hodniku vedno prisotna strokovna delavka, ki bo pomagala otroku in vam.
  • Starši lahko vstopate samo v garderobe in se ne sprehajate po vrtcu.
  • Ob prvem prihodu otroka v vrtec morate starši prinesti podpisano izjavo, da je otrok zdrav. Brez izjave sprejem otroka ne bo mogoč. Izjave bo možno izpolniti tudi ob prihodu v vrtec.
  • Starši redno spremljajte zdravstveno stanje svojega otroka in v primeru, da le ta zboli, obvestite vrtec in otrok ostane doma. Če vaš otrok zboli v vrtcu, vas pokličemo in v drugem prostoru, skupaj s strokovno delavko, počakata na vaš prihod.
  • V vrtec prihajajo le zdravi otroci in osebje.
  • Starši ob prihodu v vrtec nosite zaščitno masko in si v garderobi umijete roke.
  • Starši vstopate posamično v vrtec. V posamezni garderobi je lahko le en starš in njegov otrok. Ostali starši počakate v vetrolovu oz. pred vrtcem in pri tem upoštevate varnostno razdaljo.
  • Starši pospremite otroka v garderobo, kjer otroka preoblečete in preobujete. To storite hitro, da ne bo prihajalo do zastojev in gneče v vrtcu. Strokovna delavka na hodniku bo pospremila oz. usmerila otroka v njegovo igralnico.
  • Otrok si pred vstopom v igralnico umije roke z milom in vodo.
  • Vrtčevske skupine se ne bodo mešale med seboj.
  • Rezervna oblačila naj otrok prinese s seboj kot običajno.
  • Svetujemo, da otroka pripelje v vrtec vedno odrasla oseba iz istega gospodinjstva.
  • Če je le mogoče, ne uporabljajte javnega prevoza.
  • Otroci naj ne prinašajo igrač in knjig od doma. Mlajši otroci lahko prinesejo »ninico« ali dudo, če jo potrebujejo za spanje, vendar je to potrebno shraniti v garderobni omarici do počitka za posameznega otroka in o tem obvestite strokovno delavko.

ODHOD IZ VRTCA:

• Ob vstopu v vrtec, si starši umijte roke in nosite zaščitno masko.
  • Strokovni delavki na hodniku povejte, po koga ste prišli in v kateri skupini se nahaja vaš otrok. Strokovna delavka ga pokliče.
  • Z otrokom se ne zadržujte v vrtčevskih prostorih, ampak se čim prej odpravite iz vrtca, da ne bo prihajalo do zastojev v vrtcu (ostali starši počakajo, da se garderoba izprazni).

Vodstvo vrtca

POGOVOR Z OTROKOM